سایت مدذاکری چه ضمانت و گارانتی هایی برای محصولاتش دارد؟

 

شما با خرید هر محصولی از سایت modzakeri.com به یکسری خدمات و امتیازات دسترسی دارید که یکی از این خدمات گارانتی محصولات هست ، یعنی شما هر محصولی که خریداری کنید گارانتی و ضمانت هم دارد.

انواع ضمانت ها:

1_تضمین سلامت کالا:

2_تضمین اصالت کالا:

3_ بازگشت وجه:

 

1__ تضمین سلامت کالا : تضمین سلامت کالا یعنی ما تضمین می دهیم که کالایی که شما سفارش می دهید به طور سالم و سلامت به دستتان برسد و برای اطمینان خاطر شما این تضمین را هم می دهیم که اگر شما محصولی که دریافت کردید .از لحاظ فیزیکی مشکلی داشت، برای مثال:(پارگی ، زدگی ، شکستگی و  خراش داشت یا ناقص بود ) ما در سریع ترین زمان محصور سفارشی شما را تعویض می کنیم .

فروشگاه مدذاکری تضمین می کند و تعهد می کند که شما سفارش تون را سالم و سلامت تحویل می گیرید .

 

نکته : اگر بسته ی شما موقع حمل نقل یا توسط نامه رسان آسیب ببیند مسئولیت آن با اداره پست و حمل و نقل می باشد ؛ با این حال شما به ما هم اطلاع دهید تا پیگیری کنیم و مشکل را رفع کنیم .

تضمین گارانتی

البته : امکان اتفاق افتادن این موضوع بسیار کم هست حتی کمتر از 0.000001 .

 

2__تضمین اصالت کالا : یعنی ما تضمین می دهیم که کالایی که شما دریافت می کنید ، دقیقا همان کالایی هست که از سایت مدذاکری سفارش داده اید. و این تضمین را می دهیم که اگر محصولی که دریافت کردید با محصولی که سفارش دادید یکی نبود ( متفاوت بود ) مثلا کفش آدیداس سایز ۴۲ سفارش دادید ولی کفش آدیداس سایز ۴۱ تحویل گرفتید یا رنگ ، مدل ، جنس با توضیحات و عکس محصول یکی نبود . ما در سریع ترین زمان برای شما تعویض می کنیم .

3__  بازگشت وجه :

اگر محصولی که تحویل گرفتید شامل یکی از ضمانت های بالا باشد و تمایل داشته باشید محصولتان رو تعویض می کنیم یا اینکه محصول را پس بدهید و مبلغی که واریز کردید را دریافت کنید.

 

چه محصولاتی دارای این گارانتی هستند ؟

همه ی محصولاتی که از سایت modzakeri.com خریداری می کنید دارای این گارانتی هستند .

تضمین گارانتی

چه محصولاتی شامل این گارانتی می شوند؟ شرایط تعویض کالا:

اگر محصولی که سفارش دادید و دریافت کردید. یکی از این شرایط زیر را داشت ، شامل ضمانت سلامت کالا می شود :

شکستگی ، پارگی ، زدگی ، خراش طوری که نشان دهد این محصول سالم نیست .

اگر یکی از این شرایط زیر را داشت شامل تضمین اصالت کالا می شود :

محصولی تحویل گرفتید با محصولی که سفارش دادید تفاوت داشت ، مثلا: تفاوت سایز ، تفاوت رنگ ، جنس ، مدل ، خود محصول اشتباه ارسال شده باشد.

محصول و کالایی که خواستید مرجوع کنید : باید مثل همان موقعی باشد که تحویل گرفتید ،

برای مثال : اگر کفشی که تحویل گرفتید کفی آن کنده شده بود ، اگر قصد مرجوع کردن آنرا دارید ، پس سعی نکنید آنرا بچسبانید یا درستش کنید.

لباس ، کفش یا … که می خواهید مرجوع کنید را حواستان باشد که نشویید ، چروک نشود ، کثیف نشود ، حالت خودشو از دست ندهد و اگر قصد مرجوع کردن آنرا دارید ، ازآن استفاده نکنید .

اگر محصولی که دریافت کردید شامل گارانتی بشود، به نکات بالا دقت کنید و به ما اطلاع دهید تا در کوتاهترین زمان کالای تان را تعویض کنیم.

 

چه طور محصولی که شامل این گارانتی می شود را مرجوع کنم ؟

اگر محصولی که تحویل گرفتید به هر نحوی شامل گارانتی که در بالا توضیح دادیم شد ، یا حتی برای گرفتن مشاوره و پرسیدن سوالات خودتان فقط کافی است از قسمت تیکت پشتیبانی در صفحه ی اول سایت یا راه های ارتباطی دیگر با پشتیبان های سایت ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و کالایتان را مرجوع و تعویض کنید .

سو استفاده هایی که از این گارانتی و ضمانت ها شده است :

تا به امروز پیش آمده که افرادی بوده اند که کالا و محصولاتی که تحویل کردند سالم بوده ولی ادعا می کردند که مشکل فیزیکی دارد یا با چیزی که سفارش دادند متفاوت هست .ولی از آنجایی که ما تمامی مشخصات ، تاریخ و… سفارشات را ثبت می کنیم و تیم بسته بندی هم کیفیت و نوع محصول بسته بندی و… را ثبت و ذخیره می کنند ،متوجه شدیم که محصول هیچ مشکلی نداشته و از طرف مشتری هم تایید گرفتیم و رضایت شان رو جلب کردیم.

اینهم اضافه کنم که : انجام کار های این چنینی و سو استفاده ، پیگرد قانونی دارد% . ( اطلاعات بیشتر کلیک کنید)

تضمین گارانتی